,,Sveikatos sodelis“

 ,,Sveikatos sodelyje“ – įrengtas takas  „Linksmos pėdutės“ (pėdučių savimasažo takelis) vaikams vaikščioti basomis įvairių paviršių taku. Pagal filosofo S. Kneipo rekomendaciją procedūra prasideda  nuo žalios spalvos ploto, baigiant vaikščioti ant pušų kankorėžių paviršiaus.

Vaikštant basomis įvairiais paviršiais, pėdose spaudžiami esantys aktyvūs taškai, kurie tiesiogiai siejasi su kūno organais. Švelnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra tolygesnė, vienodesnė, todėl labiau aktyvinama centrinė nervų sistema – tai ramina, atpalaiduoja. Aštresnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra skirtinga, todėl labiau veikiama širdies kraujagyslių sistema, stimuliuojamas ir aktyvinamas organizmas.

Baseinėlyje ,,Gandro žingsniu“ vandens vonelėje įbridus iki kelių, vaikai žingsniuoja pakaitomis, aukštai keliant kojas lyg gandrui, maždaug 30 sek., kol pajaučia stiprų šaltį. Procedūrą atliekame pakankamai įšilus orui.

Temperatūrų, vandens ir oro kaita aktyvina imuninės sistemos darbą, stimuliuoja ir aktyvina centrinę nervų sistemą.

,,Akmeniniame fontane“ įkvepiant ir iškvepiant, atliekama procedūra „Kneipo kava“. Į akmeninį fontaną pirmiausia merkiame dešinę, vėliau – kairę ranką ir laikyti apie 30 sek., kol pajuntame stiprų šaltį.

 Atliekant procedūrą yra sušaldomas rankose esantis kapiliarinis kraujas, kuris, patekęs į bendrąją kraujotaką, aktyvina imuninius procesus, gerina kvėpavimą ir nuotaiką.

Po gluosniu įrengtoje arbatos terasoje vyksta ,,Vaistažolių terapija“. Vaikai gurkšnoja arbatą, skanauja medų, uosto ir atpažįsta vaistažoles.  Vaistažolės turi gydomąjį ir raminamąjį poveikį, kurį S. Kneipas aprašė savo knygose. Žolelės iš J. Balvočiutės ekologinio ūkio yra ilgametės darželio vaikų palydovės.

,,Harmonijos terapija“ (dar vadinama tvarkos terapija) remiasi mintimi, kad stiprinant kūną negalima pamiršti ir sielos. Tam padeda bėgiojimas po pievą basomis, naudojame muzikos terapiją ir aromaterapiją kitose darželio vidaus erdvėse – pievelėje, miškelyje.

2019 metų pavasarį – pradėtas įrengti lauko ,,Ūkininko kampelis”