Prevencijos programa „Esame saugūs“ įgyvendinama

Balandžio 11-12 d. ir gegužės 4 d. mokytoja Giedrė Žubikienė ir psichologė Monika Liaučiūtė dalyvavo smurto prevencijos programos „Esame saugūs“ mokymuose, skirtuose specialistams. Mokymų metu specialistės pasirengė vesti užsiėmimus vaikams apie smurtą, kaip išvengti pavojingų situacijų, kaip elgtis su jomis susidūrus ir kur kreiptis pagalbos bei paskaitas tėvams, kurių metu tėvai bus supažindinami, su kokiais pavojais realiame gyvenime ir internete gali susidurti vaikai, ką suaugusieji gali padaryti, kad vaikai būtų saugūs ir psichologiškai atsparesni. 

Mūsų įstaiga jau įgyvendina Paramos vaikams centro parengtą prevencinę programą „Esame saugūs“. Pirmasis programos žingsnis – paskaita tėvams, darželio bendruomenei. Paskaitoje tėvai ir darželio bendruomenė buvo supažindinta su prevencine programa, aptartos užsiėmimų temos, kokie įgūdžiai, žinios ir nuostatos perteikiami programos metu vaikams. Tėvai ir pedagogai supažindinti su pagrindiniais ženklais, rodančiais, kad vaikas galimai patiria smurtą. Bei suteikta informacija apie galimus pagalbos šaltinius. Antrasis programos žingsnis – užsiėmimai vaikams. Užsiėmimuose vaikai lavino įgūdžius, kad būtų saugūs, gebėtų atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, bei išmoko, kaip jose elgtis, sužinojo, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos su juo susidūrus.

Smurto prevencijos programa „Esame saugūs“ parengta ir diegiama, įgyvendinant projektą „Įgalinti vaikai ir šeimos: smurto prevencijos ir intervencijos paslaugų modelis“, kurį remia Aktyvių piliečių fondas. Koordinatorius: Paramos vaikams centras. Daugiau informacijos: https://bit.ly/3K7pt4u