,,Obuolį valgai-sveikas augi”

 

Obuolys labiausiai auginamas ir vartojamas vaisius pasaulyje. Obuolių nauda sveikatai didžiulė dėl juose esančių antioksidantų bei skaidulinių medžiagų. Kitados obuoliai buvo laikomi stebuklingais vaisiais, suteikiančiais jėgų ir pailginančiais jaunystę. Specialistai kiekvienam žmogui rekomenduoja per metus suvalgyti ne mažiau negu 35 kg obuolių.

Lopšelio-darželio ,,Buratinas” bendruomenė prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą vykdančių mokyklų akcijos „OBUOLĮ VALGAI – SVEIKAS AUGI“,  skirtai Pasaulinei obuolio dienai paminėti. 

Darganotą, bet šiltą spalio 21 dieną, visi išgarmėjome į kiemą. Skubėjome, nes anksti ryte  personažas ,,Buratinas ” (priešmokykl.ugd. mokytoja I.Veselienė) pakviestė į Obuoliuko gimtadienį. Pievelėje pūpsojo krepšiai su obuoliais, kurie laukė vaikų ir suaugusių. Buratinui davus signalą, visi valgėme sultingus raudonskruosčius obuolius. Valgydami spėjome prisiminti kuom jie ypatingi ir naudingi, kur padėsime  „graužtuką“. Tam iš anksto buvome pasiruošę kibirėlius kompostuojamoms atliekoms. Pasivaišinę apžiūrėjome piešinių parodėlę, ,,šėlome” Obuoliuko diskotekoje.