Oranžinis – rajoninis vaikų forumas

Oranžinis forumas „Aš –  gyvybės kūrėjas”- ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų ir jų ugdytinių sėkmės aplinkosaugos ugdyme  vyko lapkričio 19 dieną  lopšelyje-darželyje „Buratinas” .

Didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan. Tokiu būdu iš vaiko atimama galimybė pajausti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, mažėja galimybė ugdyti(-is) gamtojautą, ekologinę savimonę, gamtamokslinę kompetenciją.

      Vaikai iš prigimties tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie jį supančią aplinką. Kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikas pasėja su pedagogu. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei. Vaikai kartu su pedagogais, tėvais augina, prižiūri, bendrauja įgauna naujų žinių. Tai didelė patirtis, kurią vaikas patiria, fiksuoja, stebi.

                      Oranžinio forumo dalyviai, rajono ikimokyklinių įstaigų bendruomenės iš Mažeikių lopšelio – darželio ,,Buratinas”, ,,Žilvitis”, ,,Bitutė”, ,,Gintarėlis”, ,,Linelis”, Tirkšlių darželio ,,Giliukas”  bei Mažeikių Pavasario pagrindinė mokyklos mokinė Aurėja Dačkauskytė dalinosi patirtimi ir sėkmėmis apie  moliūgų ir egzotinių vaisių auginimą, jų naudą stiprinant sveikatą.

                      Jo didenybė, moliūgas, šiandien sulaukė išskirtinio dėmesio.

                      Rajono ikimokyklinių įstaigų bendruomenės sužinojo apie lopšelio-darželio „Buratinas” dalyvavimą, tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė”, įgijo naujos patirties, patobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, užmezgė šiltą bendrystę – su tikslu – susitikti sekantį rudenį.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Genės Tamušauskienės informacija