Protmūšis ,,Renkamės sveiką maistą”

 

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Pagal atliktus gyventojų sveikos gyvensenos tyrimus, Lietuvoje gyventojų mityba nėra palanki sveikatai ir dažnai neatitinka sveikos mitybos rekomendacijų.

Visą savaitę buratiniečiai diskutavo apie maistą, mokėsi gaminti sveikus patiekalus, piešė juos ir tinkamai pasiruošė proto mūšiui „Renkamės sveiką maistą“.

Protmūšio dalyviai puikiai šturmavo savo protais, atlikdami  įvairias užduotis apie sveiką mitybą:  dėliojo sveikus pusryčius, rinko sveiko maisto piramidę. Ragaudami maisto produktus užrištomis akimis, tikrino savo uoslę ir skonio receptorius. Buvo juoko ir linksmybių!  Rezultatai skelbė – „nugalėjo draugystė“, nes visos 4  komandos buvo šaunios. Pedagogus  džiugino vaikų išmonės, aktyvumas,  troškimas naujų žinių, o vaikus –  bendrystė kartu, smagus pasibuvimas, žinių pasitikrinimas, padėkos  ir labai skanūs, sultingi  persimonai.

Maitinimo administratorės Rimos Gydrienės informacija