Vartojimo kultūra

         

Vartojimo kultūra – kas gi tai, bandė aiškintis lopšelio – darželio „Buratinas“ 3A grupės priešmokyklinukai.

Vaikai diskutavo kokias pasaulines problemas sukelia netinkamas ir nesaikingas vartojimas ir ką gali padaryti jie, šešiamečiai, kad išspręstų šią problemą.

Popietė prasidėjo mokomojo filmo apie teisingą atliekų rūšiavimą peržiūra. Po to vyko diskusija tema „ Ką galiu padaryti aš….“ Vaikų mintys buvo įdomios, štai kelios jų: „mano rūbus aš galiu atiduoti broliui ir nebereikės pirkti naujų“- samprotavo Ronaldas, „ aš galiu nepirkti knygų, o imti jas bibliotekoje – dalinosi savo mintimis Gintarė, „ o aš savo žaislus atiduodu pusseserei. Ji jais labai džiaugiasi ir kitų neperka, nes jai patinka mano žaislai“.- pasakojo Liepa.

Popietė tęsėsi prekybos centre, kur vaikai turėjo galimybę pastebėti įvairiausių pakuočių gausą, tyrinėjo iš ko jos pagamintos ir aiškinosi, kurios daro mažiausią žalą aplinkai, kada būtina imti maišelį, o kada jo visiškai nereikia.

Pokalbis apie vartojimo kultūrą baigėsi kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose vaikai kūrė iš atliekų dėžutes dovanėlėms, pieštukinę iš panaudoto kavos puodelio ir visai trumpai nudrožtų spalvotų pieštukų, taupyklę iš didelio kiaušinio, kuriame buvo saldainiai.

Ugdydami vartojimo kultūrą nuo mažens, mes kuriame geresnę gyvenimo kokybę.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Irenos  Veselienės informacija