Akcija ,,Diena be popieriaus”

 

Pasaulyje ,,Diena be popieriaus “ ( ang. ,,Paper Free Day”) minima nuo 2010 m. Pirmieji, siedami atkreipti dėmesį į pasaulinį vartojimą, šią dieną minėti pradėjo amerikiečiai. Akciją inicijavo nevyriausybinė organizacija ,,The Global Community of Information Professionals”. Ši diena minima spalio 25 dieną.

Jau trečius metus prie šios akcijos prisijungia ir lopšelio – darželio ,,Buratinas “ bendruomenė. Darželyje diena praėjo sklandžiai ir įdomiai: jaunesniosios grupės ugdytiniai žaidė stalo, judriuosius, mokomuosius žaidimus. Viduriniųjų grupių vaikučiai lipdė daržoves iš plastilino, lankstė iš vėlelių įvairias figūras, žaidė įvairius žaidimus, šventė Vytenio gimtadienį. Vyresniųjų grupių ugdytiniai paskyrė šią dieną judriesiems žaidimams, mokėsi eilėraštukus, rašė ant plastikinių lentelių su markeriais. Priešmokyklinukai konstravo paukščius iš gamtinės medžiagos ir audinių skiaučių, darė bandymus su vandeniu ir kitomis medžiagomis. Pasiteiravus, kaip sekėsi administracijos atstovams, pavaduotoja ugdymui ir ūkio dalies pavaduotoja patikino, kad joms pavyko šiandien nesunaudoti nė vieno popieriaus lapo. Įstaigos direktorė, slaugytoja, sekretorė ir buhalterės popierių naudojo pagal būtinumą, tik dėl svarbių dokumentų, bet mažiau nei įprastai.

Ugdytinių tėveliai taip pat buvo informuoti apie įstaigoje vyksiančią akciją, tad gan aktyviai teiravosi ir patikino, kad pagal galimybes taupys.

Smagu, kad ,,Buratino “ bendruomenės nariai aktyviai prisijungė prie akcijos ,,Diena be popieriaus”. Tikimės, kad ši akcija taps mūsų darželio tradicija.

gamtosauginio komiteto pirmininkės Jūratės DAČKAUSKIENĖS informacija