Apie „bakteriuką ir ėduoniuką“

Vaikų dantų būklės vertinimas Lietuvoje – kol kas kelia ne tik specialistų, tėvų, bet ir pačių vaikų susirūpinimą burnos, dantų higiena.

Todėl labai svarbu, kad tėvai ir patys vaikai suprastų, kad jų dantys bus sveiki, ar pažeisti ėduonies, daugiausia priklauso nuo jų pačių pastangų. Todėl šiandien „buratinukai“ žiūrėjo edukacinį filmuką apie „bakteriuką ir ėduoniuką“. Auklėtiniai liko nustebę, sužinoje, kad jų burnytėse yra „gyventojų“, kurie džiaugsmingai teršia ir žaloja dantukus.

Ne atsitiktinai dantų ėduonis ir apydančio ligos vadinama elgsenos ligomis. Kitaip tariant, jos yra netinkamos žmogaus elgsenos pasekmė. Dantų ėduonį dažniausiai sukelia apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Todėl svarbiausia jas pašalinti. Dantis valant šepetėliu ir pasta burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos. Vaizdinių ir dantų muliažo priemonių pagalba, vaikai galėjo ir patys pabandyti išvalyti dantis. Aptarėme, kiek laiko reikia valyti, kiek pastos reikia užtepti, kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį ir ar reikia valyti liežuvį?

Paklauskite savo vaikų – jie atsakymus jau žino 🙂

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Martyna Nabažaitė