„Daržas ant palangės“

Sugrįžus pavasariui ir sprogstant pirmiesiems pumpurams 2 B grupės vaikai kartu su mokytoja Ina Ieva Barkuviene ir mokytojų asistente Daiva Būtiene įsijungėme į Tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektą ,,DARŽAS ANT PALANGĖS“. Projekto tikslas – ugdyti šalies ir užsienio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų norą ir gebėjimus pažinti augalus, stebėti ir pažinti pagrindines augalų augimo ir vystymosi sąlygas, bei jų panaudojimo galimybes.
INTERNATIONAL VIRTUAL PRE-SCHOOL EDUCATION INSTITUTIONS PROJECT “GARDEN ON THE WINDOWSILL“ Projektas vykdomas nuo 2022 m. kovo 11 d. iki 2022 m. rugpjūčio 31 d. www.etwinning.net  , bei Facebook uždaroje grupėje „Daržas ant palangės“.

„Mini daržą“ įrengėme ant savo grupės palangės. Ugdytiniai prisiminė pagrindines augalo dalis ir susipažino su ekologiniais veiksniais (šviesos, šilumos, vandens), darančiais įtaką augalų augimui. Vaikai tyrinėjo sėklų įvairovę, skaičiavo, rūšiavo, sėjo pasirinktas daržoves, prieskonius, vaistažoles ir t.t. Mažieji aiškinosi augalų augimo seką, plėtė žinias apie darže augančius augalus/daržoves, ugdėsi supratimą apie augalų/daržovių naudą. Vaikai kiekvieną dieną stebėjo, lygino, džiaugėsi pirmais daigeliais, skaičiavo lapelius, laistė. Pirmasis mūsų derlius jau nurautas. Patys gaminome salotas, kurias draugų rate buvo labai skanu ragauti. Ant palangės užauginome agurką, kurį dalinome draugų ratelyje po lygiai. O, kad moliūgų, arbūzų daigeliai rudenį užaugintų derlių, kvietėme į pagalbą tėvelius, senelius, ir daigus perkėlėme į lauko daržą, į sodą. Džiaugiamės mažaisiais daržininkais, tyrinėtojais, stebėtojais, bandytojais ir lauksime derliaus rudenį.
Informaciją parengė mokytoja Ina Ieva Barkuvienė ir mokytojų asistentė Daiva Būtienė