Edukacinė valandėlė ,,Išjunk šviesą kai šviesu“

Kasdieniniame gyvenime prie šviesos esame taip įpratę, kad apie ją  net nesusimąstome. Mums šviesa yra tarsi oras. Pačios šviesos nematome, bet ji leidžia mums matyti. Tad saulės skleidžiama šviesa yra regimoji šviesa ir jinai yra pagrindinė pasaulio šviesa. Tai yra balta šviesa.

Lapkričio 21 dieną 7 grupės auklėtojos surengė vaikams edukacinę valandėlę ,, Išjunk šviesą kai šviesu. ˮ Visi įdėmiai klausėsi  pasakojimo iš kur atsiranda šviesa, kam ji reikalinga ir kodėl būtina ją taupyti. Stebėjome dirbtinius šviesos šaltinius: žvakę, degančią lempą, žibintą, prožektorių.

Vaikai žino, kad įkišus į rozetę galima pasikrauti telefoną,  kompiuterį, įjungti dulkių siurblį, skalbimo mašiną, arbatinuką, o kodėl reikia taupyti elektrą  jiems buvo sunku pasakyti.

Apie tai teko pakalbėti…

Prisiminėme ir liaudies posakius apie šviesą, išsiaiškinome jų reikšmę. Šviesos karalienė yra saulė ir jos rudenį labai trūksta, todėl vaikai ant tapeto kūrė kolektyvinį darbą piešdami saulutes. Po edukacinės valandėlės vaikučių laukė saulutes primenantis siurprizas – mandarinai.

Grupės auklėtojų  Birutės Vilkienės ir  Nijolės Sirutienės informacija