Ekologiškas maitinimas

Nauji mokslo metai  lopšelyje-darželyje „Buratinas“ prasidėjo nauju projektu. Vasaros pradžioje Mokykla teikė paraišką gauti paramą pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose.
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie ŽŪM, priėmė sprendimą skirti paramą.
                      Investicija į vaikus, skatinant juos sveikai ir kokybiškai maitintis bei tausoti maistą – vienas Mokyklos tikslų, kurio nuosekliai ir kryptingai siekiame nuo 2018 metų. Esam įsitikiname, kad sveikas, kokybiškas, ekologiškas maistas yra svarbus kiekvienam žmogui, o maisto tausojimas ir apgalvotas vartojimas, padeda siekti darnaus vystymosi tikslų.
                      Mokykla, dalyvaujanti programoje, įsipareigoja per paramos laikotarpį vaikų maitinimui įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. ekologiškų ir pagal kokybės sistemas pagamintų maisto produktų. Nuo rugsėjo pirmos dienos vaikai maitinami ekologiškais, sveikatai palankiais maisto produktais iš visų 10 grupių: mėsos ir jos produktų; pieno ir jo produktų; kiaušinių; grūdų produktų; duonos bei pyrago gaminių; aliejaus ir riebalų; vaisių ir jų produktų; daržovių ir jų produktų; uogų ir jų produktų; kitų (medaus ir kt.) maisto produktų.

                    Siekiant, kad vaikai valgytų lietuvišką, kokybišką produkciją, sudarėme sutartis su vietos ūkininkais dėl maisto produktų tiekimo sezono metu. Kitus maisto produktus, kurių negamina Žemaitijos ūkininkai, įsigysime iš Ekoagros sertifikatus turinčių įmonių.

                    Ugdytinių tėveliams maitinimo paslaugos nebrangs, nes darželinukų maitinimas ekologiškais maisto produktais iš dalies bus kompensuojamas Paramos lėšomis.
Mums svarbi tinkama vaikų mityba, nes ji lemia harmoningą vaiko augimą, fizinį aktyvumą, stipresnį imunitetą bei gerą savijautą.