Gamtos dovana – vaistažolės

Žiemą, kai puola sloga, kosulys ar skauda gerklę, galima pasitelkti ne tik vaistus, bet ir atsigręžti į natūralius gydymo metodus. Keletas iš jų – vaistažolės ir aromaterapija.

Suprasdami, kokį didelį poveikį vaikui, jo dvasinei būsenai, sveikatai, poilsiui duoda gamtos pojūtis, muzika, jau daug metų lankome augalų kvapų prisotintą teatro studiją, kurioje geriame žolelių arbatą ir klausomės “paukščio čiulbėjimo, upelio čiurlenimo”…

Gurkšnodami Miško uogų arbatėlę, kalbėjome apie vaistinius augalus. Sužinojome, kad vaistažolės – tai gydomųjų savybių turintys augalai, augantys miškuose, laukuose, pelkėse, upių ir ežerų pakraščiuose. Aiškinomės, kada juos geriausia rinkti ir kaip augalus reikia džiovinti, kad jie neprarastų vertingų savybių. Iš surinktų augalų mišinių   galima paruošti arbatas, sultis, vaistažolių nuovirų  kompresus, prieskoniais gardiname patiekalus. Vaikams labai patiko, kalbant apie atskirą vaistažolę, ją pauostyti, apžiūrėti. Jie labai stebėjosi, kad ir sudžiovintos  žolytės neprarado kvapo ir spalvos. O kvapų apibūdinimai… „medetka kvepia braškėm, medum ir net bananais“. Priešmokyklinukai noriai spalvino laukų žolynėlius ir surengė parodėlę Teatro studijoje.

Aukščiausios kvalifikacinės kategorijos provizorė – farmakognostės Jadvygos Balvočiūtės ekologinis vaistažolių ūkis plačiai žinomas visoje šalyje. Labai džiaugiamės, kad garsi žolininkė ir mūsų vaikams surenka specialius žolelių rinkinius, kurie taip švelniai vadinami – „Pumpurėliams“. Geriame ir gražuolės ežiuolės arbatėlę, kuri stiprina vaikų imunitetą.

“Neduodami sau vaistų iš gamtos labai nualiname savo organizmą”, – sako žolininkė J. Balvočiūtė

Slaugytoja Roma Gydrienė