Lietuvos 100 mečiui

Šiemet švenčiame  ypatingą datą – atkurtos LIETUVOS šimtmetį. Per visą šalį vilnijančią šventinių renginių, sveikinimų ir džiaugsmo bangą papildėme ir mes lopšelio –  darželio ,,Buratinas‘‘  5 grupės vaikai. Prisijungėme prie šios gražios iniciatyvos. Pakvietėme ir tėvelius kartu su vaikais nupiešti piešinėlius skirtus Lietuvos šimtmečiui. Grupėje statėme  kunigaikščio Gedimino pilį, ją siejome su Lietuvos trispalve. Vaikai džiaugėsi savo statiniu, darbas suteikė daug džiugių emocijų.

Padarėme šventę ir paukšteliams.  Vaikai jiems pabėrė trupinėlių, grūdelių.

Auklėtojos Liudos Petrošienės inf.

Kunigaikščio Gedimino pilį konstravo ir 7 grupės ugdytiniai, jų auklėtoja Nijolė Sirutienė

100 Lietuvių liaudies pasakų vaikams…

Mano nuomone, pasaka – tai auksinis raktelis į gražią, turtingą ir vaizdžią vaiko kalbą. Pasakos ne tik turtina vaikų žodyną, kalbą, bet ir lavina vaizduotę, atmintį, leidžia suprasti veikėjų jausmus, moko gėrio ir draugiškumo. Jas galima sekti dar vaikui būnant pilvelyje.

Šią savaitę į grupes pasibeldžiau su savo siūtais pasakos veikėjais. Jie padėjo pasekti nuotaikingą istoriją apie veršiuko pirmąją kelionę po sodybą. Ši pasaka „Svetimam darže skanesnės ropės“ leido vaikams prisijungti į atradimų kelionę, prisiminti ar net susipažinti su naminiais gyvuliais ir paukščiais, jų mėgstamu ėdesiu bei pamokė būti draugiškais. Vaikai susidomėję klausėsi pasakos, bandė ją atkartoti ir rinko labiausiai patikusį veikėją.

Gražiausias lietuvių liaudies pasakas visą savaitę sekė ir logopedė Indra Danielienė. Šią savaitė ji virto ,,Kake Make“ o linksmas, nuotaikingas  liaudies pasakas sekė lyg iš savo enciklopedijos.

Šią savaitę grupių auklėtojos pasakojo, skaitė lietuvių liaudies pasakas. Pasitinkant Lietuvos 100 metines, norėjosi, kad vaikai jų išgirstų 100 ir dar daugiau.

Spec. pedagogės, logopedės Lauros Skiparienės inf.