Lietuvos mažųjų žaidynės–2021 „Buratine“

       

Mažeikių lopšelio-darželio „Buratinas“ bendruomenė aštunti metai iš eilės dalyvauja  projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ), kurį inicijuoja, organizuoja  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK)  ir Respublikinė ikimokyklinio fizinio ugdymo pedagogų asociacija (RIUKKPA).

 Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą,

tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

 Projekto uždaviniai: ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį raštingumą, kilnų elgesį, bendradarbiavimą. Kurti Lietuvos  mažųjų žaidynių bendruomenę,  orientuotą į fizinio aktyvumo skatinimą.

LTMŽ I etapo užduotis pedagogės ir vaikai išbandė grupėse su įvairiomis priemonėmis: linksmais balionais, didžiaisiais kamuoliais, virvutėmis, lazdomis, kaštonais, lankais ir kt. 

 LTMŽ II etapas – festivalis vyko balandžio 21–26 dienomis darželio aikštyne atskirai kiekvienai vaikų grupei, išlaikant didesnius atstumus (dėl COVID – 19 karantino).

Ugdytiniai smagiai žaidė, lenktyniavo su grupės draugais, džiaugėsi dovanomis ir diplomais.