Man svarbu ką aš valgau

Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Taigi lapkričio antrąją savaitę (7-10 d.) Buratino auklėtiniai diskutavo apie maistą, mokėsi gaminti sveikus patiekalus, piešė juos ir ruošėsi sveiko maisto viktorinai „Man svarbu, ką aš valgau“.

Džiaugiamės ir didžiuojamės vaikų išmintingumu, naujovių troškimu, kuriuos norime skatinti visose veiklose. Viktorinos dalyviai („Slyvukų“ ir „Moliūgėlių“ komandos) puikiai šturmavo savo protais, atlikdami įvairias užduotis apie sveiką mitybą: dėliojo sveikus pusryčius, rinko sveiko maisto piramidę. Savo uoslę ir skonio receptorius tikrino užrištomis akimis ragaudami produktus. Buvo juoko ir linksmybių, kai rezultatai skelbė – „nugalėjo draugystė“, nes abi komandos surinko po vienodą balų skaičių. Vaikų džiaugsmui nebuvo ribų išvydus prizus: didžiulius ananasus, riešutus – smegenų darbui aktyvinti ir užduočių knygeles apie sveiką maistą kaip garantą, kad jie tikrai apie jį išmano.

…„Jeigu žmonės valgytų tik labai išalkę ir maitintųsi paprastu, švariu ir sveiku maistu, jie nepažintų ligų ir jiems lengviau būtų valdyti savo sielą bei kūną“… (L. Tolstojus)

VSB sveikatos specialistės Martynos NABAŽAITĖS inf.