Minėdami Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį…

 

 

Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui jau 30 metų. 2011 m. prie Nacionalinio tinklo veiklos prisijungė ir mūsų įstaiga. Kas penkeri metai atnaujiname savo narystę ir pratęsiame sveikatą stiprinančios mokyklos statuso galiojimo laiką sukuriant naują sveikatos stiprinimo programą.

Su dideliu entuziazmu prisijungėme prie  trečiojo nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.

Š.m. balandžio 14 dieną minėdami Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį, organizavome renginį ,,Stipri draugystė – gera sveikata“. Šventėje dalyvavo vaikai ir jų mokytojos iš  Mažeikių lopšelių darželių ,,Saulutė“ ir ,,Delfinas“. Darželio Sveikatos stiprinimo komanda ir Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  specialistė Jurgita Kesminienė išradingai organizavo veiklas įvairiose zonose.

Kūrybinėse dirbtuvėse ,,menininkai“ išbandė QR kodų skaitymą, magiškas užduotis tamsiame kubo kambaryje, piešimą ant skėčių, ant drobių, ant vinilinių plokštelių, spalvotų kreidelių spektro spalvas, piešimą be rankų.

„Maisto technologai“ analizavo įvairių produktų sudėtį, Sužinojo kiek cukraus gabalėlių gali būti viename ar kitame vaikų pamėgtame maisto produkte. Dėliojo maisto produktų paveiksėlius šalia sveiko ir nesveiko dantuko, pagalvodami, kurie tinka valgyti, o kurie gadina, Sustatė sveiko maisto piramidę. Vėrė ir dėliojo įvairiausių formų sveikuoliškus užkandžius iš vaisių bei daržovių.

,,Moksliukai“ dalyvavo protmūšyje, atlikdami įdomias užduotis vaikai įtvirtino ir gilino žinias apie sveiką gyvenseną, ugdėsi komandinio darbo įgūdžius ir smagiai leido laiką su bendraamžiais iš kitų darželių

,,Vikruoliai“ išbandė ištvermės ir jėgos estafetes. Siekiame, kad vaikai pajustų, suprastų ir įsitikintų, kad sportavimas suteikia naudos žmogaus sveikatai, gerina tarpusavio santykius, suteikia daug džiaugsmo, pasitikėjimo savo gebėjimais

Smagus, įdomus ir prasmingas laikas kartu, prabėgo labai greitai.  Po renginio svečiai iš kitų darželių apžiūrėjo erdves, išbandė naujus įrengimus, važinėjosi dviratukais, paspirtukais. Mokytojos pasidalino įspūdžiais apie vykusias veiklas bei idėjomis ateičiai.

Už aktyvumą, kūrybiškumą  šventės dalyviai  buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Šventė baigėsi arbatėles, vaisių bei uogų skanavimu.