,,Padėk mažosioms pėdutėms” – diena skirta pasaulinei gyvūnų globos dienai

Spalio 4 dieną lopšelyje – darželyje „Buratinas“, vyko metodinis edukacinis  renginys –  akcija: „Padėkime mažosioms pėdutėms…“.

Renginio idėja – padėti Mažeikių gyvūnų globos draugijos augintiniams. Akcijoje dalyvavo  ir maistą  gyvūnams rinko visa darželio bendruomenė. Renginio metu, susirinkusius vaikus pasveikino ir pristatė šią svarbią pasaulinę gyvūnų dieną – auklėtoja  metodininkė Jūratė Dačkauskienė. Į šventę atskubėjo ir Katytė Murklytė (auklėtoja metodininkė Jūratė Gintalienė). Ji  ieškojo  kačiukų darželio, o rado  nuostabų lopšelio – darželio „Buratinas“ vaikų būrį. Renginyje apsilankė Mažeikių gyvūnų globos draugijos atstovė – Gintarė Punytė. Ji įdomiai ir žaismingai pristatė vaikams: kaip gyvena gyvūnėliai globos namuose, kokia pagalba jiems reikalinga. Akcijos metu vaikai šoko, dainavo, priešmokyklinių grupių vaikai pasakojo pasakojimus apie gyvūnus. Žaidė smagų – muzikinį žaidimą  apie kačiukus. Lopšelio – darželio vaikų taryba (pirmininkė Jūratė Gintalienė) parengė pranešimą ,,Ar žinai, kad…”. Daug įdomių dalykų tarybos nariai papasakojo apie šuniukų ir kačiukų išskirtinius bruožus, jų uoslę, ilgaamžiškumą ir kitus keistus dalykus, kurių iki šiol ugdytiniai nežinojo. Labai įdomu buvo  kartu piešti ant ištiestų tapetų.  Vaikai pavaizdavo mylimus gyvūnėlius, gamtą, namus. Šiuos piešinius padovanojo – Mažeikių gyvūnų globos draugijos darbuotojai.

Visi suprantame žmogaus ir gamtos ryšio svarbą, kad bendraudami su gyvūnais, vaikai įgauna svarbių socialinių įgūdžių     (pagarbos, tolerancijos, dėmesio kitiems žmonėms). Šio nuostabaus ir prasmingo renginio kulminacija – atvykęs šuo Grantas, su savo šeimininku – policijos pareigūnu. Svečiui vaikai pateikė įvairiausių klausimų, stebėjo šuns atliekamus triukus ir komandas, ir net paglostė šaunųjį Grantą. Džiaugėmės prasmingais, pagarbą, meilę gamtai ir gyvūnų pasauliui, ugdančiais pamokymais, kuriais pasidalino akcijos dalyviai.

Tikimės ir kitų susitikimų.

Auklėtojos Jūratės Gintalienės inf.