Pasaulinė maisto diena

Spalio 16-oji pasaulinė maisto diena. Šią maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO Food and Agriculture Organisation). Šios organizacijos iniciatyvą palankiai priėmė ir patvirtino Jungtinių tautų organizacija.

Šiandien auklėtojos  ruošdamos su vaikais vaisių ir daržovių stalą kalbėjo ir apie pasaulyje badaujančius vaikučius, kurie  neturi maisto ir dėl maisto nepritekliaus užauga liesi ir išsekę. Alkanam vaikui sunku susikoncentruoti ir mokytis.

O mūsų stalas dosnus – pilna vaisių ir daržovių. Tarptautinės maisto dienos proga auklėtojos siekė atkreipti vaikų dėmesį ir į sveiką mitybą. Ugdytiniai  žino, kad vaisius ir daržoves sveika valgyti, kad juose daug vitaminų,  tačiau nelabai jų mėgsta.

Šiandien buvo ypatinga diena…Visose grupėse vyko maisto ruošimo procesas. Vieni vaisius ir daržoves pjaustė ir vaišinosi, 9 grupės vaikai su Emilijaus tėveliu spaudė sultis ir jas ragavo, o priešmokyklinukai vėrė vėrinukus. Mažesnieji stengėsi įsiminti vaisių ir daržovių pavadinimus ir išragauti visus skonius.

Kas keisčiausia:)  šiandien jų suvalgėm labai daug ir buvo skanu…

Prie šios akcijos prisijungė ir visa darželio bendruomenė. Ant stalų puikavosi rudens gėrybės, kurias skanavome visą dieną.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Genės Tamušauskienės inf.