Pasaulinė širdies diena – „Tuk, širdele.“

Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva kasmet rugsėjo mėnesio 29 d. yra minima Pasaulinė širdies diena. Problemos aktualumas vis dar išlieka didžiulis, nes širdies ir kraujagyslių ligos yra  pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje ir pasaulyje.

„Buratinukai“ (priešmokyklinės grupės: 10 ir 11) turi tradiciją – kasmet apsilankyti Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure ir taip paminėti Pasaulinę širdies dieną. Vaikai apžiūrėjo širdies muliažą, stebėjo trumpametražį filmuką apie širdies darbą. Susirinkusieji diskutavo ne tik apie širdies dydį, formą, pulso dažnumą, ką būtina daryti ir valgyti, kad išliktume kuo ilgiau sveiki ir žvalūs, bet ir situacijas, kai netikėtai sustoja širdis.

O ką daryti sustojus širdžiai? Vaikai atsakymus jau žino. Moderavome draugo skendimo situaciją. Kur kreiptis, kam skambinti, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą. Priešmokyklinukams puikiai sekės, tuo galite įsitikinti patys – paklauskite, kiek paspaudimų (30) ir įpūtimų (2) reikia atlikti.

Aš kaip visuomenės sveikatos specialistė, didžiuojuosi vaikais, jų drąsa norėti padėti nelaimės ištiktam. Tikiu jų šviesia ateitim, nes jie yra ta karta, kuri pagerints skurdžią statistiką, kad tik 3 proc. lietuvių geba suteikti pirmąją pagalbą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Martynos Nabažaitės info