,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė”

Tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projektas

Jau antri metai lopšelis – darželis ,,Buratinas dalyvauja Vilniaus lopšelio – darželio „Rūta“ ir Lietuvos edukologijos universiteto inicijuotame ekologinio švietimo projekte ,,SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ“. Praėjusiais mokslo metais startavo kaip respublikinis projektas, o šiemet į kelionę oranžiniu traukiniu prisijungė ir kaimyninių šalių švietimo įstaigų pedagogai.Saulėtas oranžinis traukinys vėl rieda kviesdamas švietimo įstaigų bendruomenes keliauti kartu su ugdytiniais į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas. Oranžinę todėl, kad tai šeimos , meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva.

Pavasarį  moliūgo sėklytes vaikai kartu su auklėtojomis pasodino, laistė prižiūrėjo,  o per Šeimos dieną daigeliai iškeliavo į  namučius. Per vasarėlę užauginę, rugsėjo 27 dieną ugdytiniai kartu su tėveliais į darželį atėjo nešini moliūgais. Į lauką pašokti , padainuoti iš ankstaus ryto vaikučius ir jų tėvelius pakvietė „Svirplys“. Nuotaikinga ir žaisminga dainininkų studija iš Šiaulių, gyvuojanti jau 19 metų. Oranžinės džiugios nuotaikos prisipildė visa darželio teritorija. Smagiai nusiteikę šventės dalyviai suskubo iš atsineštų moliūgų sukurti ,,Linksmuką“.

Saulėtas oranžinis moliūgų traukinys nutiesė kelią vaikams į platų gamtos pažinimo pasaulį, suteikdamas nepamirštamų, džiaugsmingų akimirkų ir naujų įspūdžių, auginant moliūgą nuo sėklytės iki brandaus augalo kartu su pedagogu ir šeima.

Džiaugiamės aktyvia vaikų veikla bei pedagogų ir tėvelių bendradarbiavimu.

Tikimės, kad ši  graži iniciatyva peraugs į tradiciją ir taps vis tamsėjančių rudens vakarų puošmena.

Gamtosauginio komiteto pirmininkės Jūratės Dačkauskienės inf.