Smurto prevencijos programa „Esame saugūs“

Smurto prevencijos programa „Esame saugūs“ parengta ir diegiama, įgyvendinant projektą „Įgalinti vaikai ir šeimos: smurto prevencijos ir intervencijos paslaugų modelis“, Paramos vaikams centro ekspertų kartu su partneriais. Programa skirta įvairaus amžiaus (nuo darželinukų iki 18 metų), taip pat raidos sutrikimų turintiems vaikams ir paaugliams bei jų tėvams.
Vasario 13 d. mokytoja Giedrė Žubikienė ir psichologė Monika Liaučiūtė dalyvavo paskutiniame smurto prevencijos programos „Esame saugūs“ mokymų etape, kurio metu reflektavo apie patirtis įgyvendinant prevencinę programą “Esame saugūs“ bei aptarė tolesnius prevencinės programos įgyvendinimo planus „Buratino“ darželyje.
Specialistės džiaugiasi turėdamos puikų įrankį, kurio pagalba gali supažindinti vaikus, koks gali būti smurtas, kaip išvengti pavojingų situacijų, kaip elgtis su jomis susidūrus ir kur kreiptis pagalbos. Taip pat įtraukti tėvus į ugdymą ir supažindinti su kokiais pavojais realiame gyvenime ir internete gali susidurti vaikai, ką suaugusieji gali padaryti, kad vaikai būtų saugūs ir psichologiškai atsparesni.