Sveikata visus metus – IŠTIESK DRAUGUI ŠVARIĄ RANKĄ

Ar apie rankų švarą svarbu kalbėti tik šaltuoju metų laiku, kai knibždėte knibžda visokių bakterijų ir virusų ne tik ant rankų, bet ir ore? O gal galėtume kalbėti apie tai visus metus, nesilaikant jokių sezoninių madų? Juk nešvarios rankos – ne tik nuo čiaudulio į delną, bet ir žaidžiant kamuoliu ar skaičiuojant pinigus, o kur dar kasdieniniai “gamtiniai reikalai”?

O taip, nešvarios rankos – turi būti švarios: parėjus iš lauko, paglosčius gyvūnėlį, pasinaudojus tualetu, o svarbiausia – prieš sėdant valgyti.

Taigi šiandien, šviečiant šiltai rudens saulei, mes – 9 gr. vaikai – įrodėm, kad rankų higiena – geriausia ir kone efektyviausia priemonė užkirsti kelią ligoms. Todėl imituodami “bakterijų kolonijas” spaudėme sveikatos priežiūros specialistės nešvarią ranką ir tokiu būdu stebėjome “bakterijų” perbėgimą iš rankų į rankas. Tada prisiminėme rankų plovimo techniką ir sėkmingai nuplovėme guašo dažais (“bakterijomis”) užterštas rankas. O jau paskui “davėme penkis” švariomis rankomis, nors po sekundės jau žinojome, kad ir vėl mūsų rankos, palietus bet kokį paviršių, taps nešvarios, bet vanduo ir muilas – visagaliai nešvarių rankų priešai.

Sveikatos priežiūros specialistė MARTYNOS NABAŽAITĖS inf.