Tradicinė sveikatingumo diena Tirkšlių pušyne

Įgyvendinant 2016-2020m. sveikatos stiprinimo programą ,,Sveikatos šaltinėlis” esminis dėmesys skiriamas vaikų fizinės bei emocinės sveikatos saugojimui ir stiprinimui. Lopšelyje – darželyje sudaryta sveikatos stiprinimo darbo grupė, kuri inicijuoja vaikų sveikatinimo, tėvų švietėjišką veiklą, skatina šeimos ir pedagogo partnerystę. Sveikatos stiprinimo programos įgyvendinime aktyviai reiškiasi ir Olimpinis komitetas. Šių grupių dėka lopšelio – darželio vyresniukai ir priešmokyklinukai dalyvavo tradicinėje sveikatingumo dienoje, kuri vyko Tirkšlių pušyne.

Yra sakoma: ,,Nėra blogo oro, yra bloga apranga”, kuria pasirūpino tėveliai. Susidėję į krepšius kvepiančias bandeles ir gardžią arbatą, sėdome į autobusą ir laimingi išvykome į Tirkšlių pušyną. Atvykę pirmiausia nuskubėjome prie kalno. Kiek emocijų ir džiaugsmo vaikai patyrė leisdamiesi nuo jo. Visi laikėmės taisyklių ir į kalną kopėme tik nustatytose vietose. Kopimą palengvino virvė, kuri buvo pririšta prie medžio.

Po čiuožynių vyko estafetės: čiuožimo, mėtymo, virvės traukimo varžybos, priešmokyklinukai žaidė netradicinį futbolą su dideliu kamuoliu. Sulaukėme ir ,, fejerverkų” – sustoję ratu vaikai metė kamuoliukus aukštyn, kurie nukritę papuošė baltą sniegą įvairiom spalvom.

Pajudėjus gryname ore, gerų emocijų ir gero apetito ieškoti nereikėjo…

– O jau skanumas tų bandelių, o jau gardumas tos karštos arbatos!

Paukšteliams palikome atsivežtą moliūgą su sėklomis ir nuo savo stalo surinktus trupinėlius.

Pusdienis praėjo smagiai ir greitai. Pabuvome gryname ore, aktyviai pajudėjome, pasidžiaugėme gamta, prisiminėme saugaus elgesio taisykles žiemą, mokėmės gražaus elgesio, gerinome vaikų tarpusavio santykius, fizinę bei emocinę vaikų būseną.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Genės TAMUŠAUSKIENĖS inf.