Vandenėlio diena

Šiandien 2A grupės vaikai išklausę pasakojimą apie Šaltinėlio kelionę, diskutavo apie vandens svarbą žmogui ir gamtai. Vaikų nuomone, jei nebūtų vandens, niekas negalėtų atsigerti, rankas nusiplauti, dantukus išsivalyti, maisto išsivirti. O be vandens negalėtų augti ir augalai. Todėl nusprendėme su vaikais išbandyti keletą eksperimentų.

Pirmiausia norėjome sužinoti kas skęsta, o kas plaukia. Spėjome ir tada patikrinome savo spėjimą. Kai kuriuose vietose vaikai liko nustebę, nes nesitikėjo, kad gali plaukti obuolys ar neluptas apelsinas.

Eksperimentas su pieštukais. Prisipylę į maišelį vandens, pervėrėme jį pieštukais. Vaikai visi tvirtino, jei perdursime maišelį vanduo išbėgs, bet čia jų laukė netikėtumas ir didžiulis džiaugsmas.

Taip pat nusidažę popierinį rankšluostį įvairiom spalvom, bandėme vandens pagalba padaryti vaivorykštę.

Išbandėme eksperimentą „Vaikštantis vanduo“, kokia spalva gaunasi kai susimaišo dvi kitos spalvos tarpusavyje.

Ir žinoma, padarėme stebėjimo eksperimentą su pupelėmis, nes vaikai sakė jog augalams taip pat reikia vandens. Taigi,  bandysime įsitikinti ar tikrai. Į du polietileninius maišelius įbėrėme pupelių, tik viename sušlapinome vatos diskelius, o kitas – maišelis sausas. Priklijavę prie lango, stebėsime kas vyksta.