Vandens diena

Vandens dieną mes grupėje žiūrėjome filmuką  „Ledas, vanduo, garai. Vaikų enciklopedija“ ir taip pat “Virtuvės vanduo. Istorijos”. Vyko diskusija: kam naudingas vanduo? Kodėl jo reikia žmogui, augalams ir gyvūnams?

Vaikai aktyviai dalyvavo minčių lietuje ir pateikė daugybę atsakymų, koks mums ir mūsų augmenijai ir augalijai yra reikalingas vanduo. Pirmiausia atlikome eksperimentą „Lietus maišelyje“. Piešėme ant maišelių jūrą, saulę ir debesis. Nudažėme mėlynai vandenį ir supylėme į jūrą. Pakabinę ant lango stebėjome, kas vyksta. Saulė pašildė maišelyje vandenį, vanduo garuoja ir kyla į viršų. Susidaro tarsi maži debesys. Dingus saulei lašeliai vėl sugrįžta į jūrą. Vaikai susipažino su vandens garavimo ir garų virtimo vandeniu paslaptis. Kalbėjome, kiek vandens mes išgeriame. Vaikai sužinojo, kas nutinka mūsų organizmui jei negeriame tinkamo kiekio vandens.  Analizavome vandens sandarą, kokios spalvos, ar turi kvapą, kaip atrodo. Ragaudami  paprasto ir gazuoto vandens, sugalvojome, kad reikia pamėginti pakeisti vandens skonį. Tad, nusprendėme atlikti vandens degustaciją „Vandens skonis“. Pjaustėme apelsiną, laimą ir citriną. Vaikai gamino patys ir džiaugėsi, kad vanduo visgi gali pakeisti savo skonį. Nusprendėme, kad skaniausias vanduo su citrina ir laimu. Vaikų mintys: “Vandens reikia gerti daug, kad būtume stiprūs”; “Kad augtų raumenys”; “Kad turėtume daug energijos ir galėtume žaisti”; “Vandens reikia, kad mes augtume”. 

Prižiūrėdami savo “Žaliąją palangę” augalus laistome vandeniu. Vandens reikia visiems gyviems organizmams. Nepamirškime gerti vandens! Su vandens diena Jus visus !