„Meninio intelekto laboratorija“

2022 m. sumanymas „Meninio intelekto laboratorija“ – ši idėja dar įgyvendinama.
Menas – puikus būdas užfiksuoti vaiko augimo raidą, leidžiantis pasirinkti ir spręsti problemas, per meną sukurti tai, kas buvo tik įsivaizduojama. Tai priemonė, padedanti atskleisti talentus, perteikti idėjas, reikšti jausmus ir sprendimus.
„Meninio intelekto laboratoriją“ sudaro kelios zonos, kur vaikams siūlomos įvairios priemonės iš kurių jie gali pasirinkti kaip įgyvendins savo idėjas.
Lauko bibliotekoje – vaikai draugauja su knyga, plečia akiratį, skaito, džiaugiasi iliustracijomis, kuria istorijas, bendrauja su draugais.
Muzikos garsų pievelėje – įmontuoti įvairių dydžių būgnai. Šis draugiškai viliojantis ir akį traukiantis komplektas susideda iš penkių lauko būgnų – vaikų labai mėgiamas. Juose daug kūrybinės muzikinės energijos! Meninio ugdymo mokytoja būgnelius naudoja  muzikos pamokoms, lauko pasirodymams ir muzikinės terapijos sesijoms, lauko žaidimams. Skirtingi garsai lengvai išgaunami tiesiog lengvai mušant ranka per juos. Sambomis groti gali vienas arba vaikų grupelė. Vienas muša ritmą, o kiti priderina savo kūrybines fantazijas. ,,Skambančioje pievelėje“ yra ir Cavatiną  – tai naujausias instrumentas  lauko metalofonų asortimento, išsiskiriantis savo paprastumu, melodingumu. Įvairiomis spalvomis švytintis instrumentas yra idealus tiems, kurie mokosi vaivorykštės spalvomis užkoduoto muzikinio rašto.
Lauko muzikos instrumentai skirti mažiems ir dideliems, suteikia  muzikavimo, kūrybos, saviraiškos džiaugsmą. Grojama grupelėmis ir po vieną.
Mobilūs lauko molbertai – skirti kūrybinius sumanymus išreikšti spalvomis, formomis…
Garso aparatūra ( Garso kolonėlė, mikrofonai) sudaro sąlygas  klausyti įvairią muziką, kurti skambant muzikai, atlikti muziką balsu, išbandyti balso galimybes, rengti pasirodymus.
Scena – pakyla pasirodymams, vaidybiniams – kūrybiniams žaidimams.
Nešiojamas pianinas suteikia galimybę išbandyti grojimą klavišiniu instrumentu, pritaikyti turimas muzikines žinias, groti „iš klausos“ ar tiesiog mėgautis išgaunamu garsu.
Pievelę supa įrengta žalia oazė. Trykštantis mini fontanas padeda vaikams atsipalaiduoti, nusiraminti, pasigėrėti  tekančiu vandeniu.